Ogłoszenia I Niedziela Adwentu 3. 12. 2017

with Brak komentarzy

Rudołowice

1. Dziś początek Adwentu i rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

2.We wszystkie dni Adwentu oprócz niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o godz. 1700. Zapraszamy wszystkich , szczególnie dzieci, które otrzymają specjalną planszę, którą systematycznie będą uzupełniać podczas rorat. Towarzyszył nam będzie św. Józef.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i Adoracja Najśw. Sakramentu, zapraszamy wszystkich parafian. Odpowiedzialna róża p. Lidii Budny, początek o 1630.                                                             

4. We środę zbiórka dla ministrantów i lektorów, początek na mszy św. o godz. 1700. Obecność obowiązkowa.

5. We czwartek na mszy św. o 1700 spotkanie liturgiczno – formacyjne dla młodzieży klasy II gimnazjum, a w piątek takie spotkanie będzie miała kl. VI szk. podst. w ramach przygotowania do bierzmowania. Prosimy zabrać indeksy. Obecność obowiązkowa.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, nie obowiązuje post. Na mszy św. o 1700 rozdanie medalików dla dzieci klasy III, zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Mikołaja, suma o 1130. Po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby kościoła na Wschodzie..

8. Od dzisiaj jest możliwość zakupu świecy CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł.

9. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Konrad Piotr Stelmach z Jarosławia i Weronika Barbara Pelc z Mokrej, zapowiedź I.

10. Pan Ryszard Kłak, organista pracujący w naszej parafii rozpocznie roznoszenie opłatków. Wynagrodzeniem dla niego są ofiary składane przez was z racji ślubu czy pogrzebu oraz ofiara złożona za opłatki, nie ma stałej pensji wypłacanej prze parafię. Dlatego prosimy o życzliwe przyjęcie i złożenie za jego posługę ofiarę, aby i w ten sposób wyrazić mu wdzięczność. Prosimy także w jego imieniu o uwiązanie wolno biegających psów. Roznoszenie opłatków wraz z życzeniami świątecznymi rozpocznie od poniedziałku w Bystrowicach i na Parcelacji, od godz. 900. Od godziny 900   we wtorek, środę i czwartek końcówka w Roźwienicy i następnie Słomianka. W sobotę od 900 Mokra.  W Rudołowicach po odpuście.                                                                                                                                       

11. Dziękuję za ofiarę na ogrodzenie cmentarza. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

12. Bardzo serdecznie dziękuję panu Bogdanowi Babisiowi za prace przy parkingu, prace zostały zakończone.

13.Dziękuję za porządki w kościele i wokół kościoła oraz za ofiarę na fundusz dekoracyjny. Proszę na sobotę następnych parafian: Wiesław Wojdyła, Jacek Kąfera, Maria Karpińska, Marek Trojanowski, Józef Paluch, Edyta Rogus, Wioletta Rogus, Piotr Kolasa, Józef Suberlak.

14. Intencje.

 

Bystrowice.

1. Msze św. w tym tygodniu codziennie o 1600.

2. Dziś początek Adwentu i rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

3. W kościele parafialnym w Rudołowicach we wszystkie dni Adwentu oprócz niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o godz. 1700. Zapraszamy wszystkich , szczególnie dzieci, które otrzymają specjalną planszę, którą systematycznie będą uzupełniać podczas rorat. Towarzyszył nam będzie św. Józef.

4. We czwartek w Rudołowicach, na mszy św. o 1700 spotkanie liturgiczno – formacyjne dla młodzieży klasy II gimnazjum, a w piątek takie spotkanie będzie miała kl. VI szk. podst. w ramach przygotowania do bierzmowania. Prosimy zabrać indeksy. Obecność obowiązkowa

5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, nie obowiązuje post. W Rudołowicach na mszy św. o 1700 rozdanie medalików dla dzieci klasy III, zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

6. W przyszłą niedzielę w Rudołowicach odpust ku czci św. Mikołaja, suma o 1130. Tutaj po mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby kościoła na Wschodzie..

7. Od dzisiaj jest możliwość zakupu świecy CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł.

8. Pan Ryszard Kłak, organista pracujący w naszej parafii rozpocznie roznoszenie opłatków. Wynagrodzeniem dla niego są ofiary składane przez was z racji ślubu czy pogrzebu oraz ofiara złożona za opłatki, nie ma stałej pensji wypłacanej prze parafię. Dlatego prosimy o życzliwe przyjęcie i złożenie za jego posługę ofiarę, aby i w ten sposób wyrazić mu wdzięczność. Prosimy także w jego imieniu      o uwiązanie wolno biegających psów. Roznoszenie opłatków wraz z życzeniami świątecznymi rozpocznie od poniedziałku w Bystrowicach i na Parcelacji, od godz. 900. Od godziny 900   we wtorek, środę  i czwartek końcówka w Roźwienicy i następnie Słomianka. W sobotę od 900 Mokra. W Rudołowicach po odpuście.

9. Dziękuję mieszkańcom rejonu od strony Więckowic aż do kościoła za ufundowanie obrusów na ołtarze, a kolejnej grupie sprzątających za przygotowanie dekoracji adwentowej i sprzątanie kościoła.                                                                                                                    

10. Intencje.  

 

Roźwienica

1. Dziś początek Adwentu i rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

2. W kościele parafialnym w Rudołowicach we wszystkie dni Adwentu oprócz niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o godz. 1700. Zapraszamy wszystkich , szczególnie dzieci, które otrzymają specjalną planszę, którą systematycznie będą uzupełniać podczas rorat. Towarzyszył nam będzie św. Józef.

3. We czwartek w Rudołowicach, na mszy św. o 1700 spotkanie liturgiczno – formacyjne dla młodzieży klasy II gimnazjum, a w piątek takie spotkanie będzie miała kl. VI szk. podst. w ramach przygotowania do bierzmowania. Prosimy zabrać indeksy. Obecność obowiązkowa

4. Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym za ofiary na ogrodzenie cmentarza. Bóg zapłać.

5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, nie obowiązuje post. W Rudołowicach na mszy św. o 1700 rozdanie medalików dla dzieci klasy III, zapraszam dzieci wraz z rodzicami. Tutaj msza św. o 1700.

6. W przyszłą niedzielę w Rudołowicach odpust ku czci św. Mikołaja, suma o 1130. Tutaj po mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby kościoła na Wschodzie.

7. Od dzisiaj jest możliwość zakupu świecy CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł.

8. Pan Ryszard Kłak, organista pracujący w naszej parafii rozpocznie roznoszenie opłatków. Wynagrodzeniem dla niego są ofiary składane przez was z racji ślubu czy pogrzebu oraz ofiara złożona za opłatki, nie ma stałej pensji wypłacanej prze parafię. Dlatego prosimy o życzliwe przyjęcie i złożenie za jego posługę ofiarę, aby i w ten sposób wyrazić mu wdzięczność. Prosimy także w jego imieniu o uwiązanie wolno biegających psów. Roznoszenie opłatków wraz z życzeniami świątecznymi rozpocznie od poniedziałku w Bystrowicach i na Parcelacji, od godz. 900. Od godziny 900   we wtorek, środę      i czwartek końcówka w Roźwienicy i następnie Słomianka. W sobotę od 900 Mokra.W Rudołowicach po odpuście.                                                                                                                     

9. Bardzo serdecznie dziękuję panu Bogdanowi Babisiowi za prace przy parkingu, prace zostały zakończone. Panu Pawłowi Bacza za sfinansowanie grzejnika do tutejszego kościoła. Bóg zapłać.               

10.  Dziękujemy za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła, prosimy następnych.                                          

11. Intencje.