Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 01. 10. 2017

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 1. 10. 2017

 1. Msze św. w tym tygodniu o 1800.
 2. Dzisiaj początek nabożeństw październikowych. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, a tych, którzy będą przeszkodzeni, do odmawiania Różańca w rodzinach lub indywidualnie. Za odmó­wienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ile­kroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie ze­branej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. I modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Róża­niec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zu­pełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.
 3. Jutro zapraszamy dzieci z kl. III przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców na rozdanie różańców i wspólną modlitwę różańcową.
 4. We wtorek na mszy św. o 1800 spotkanie liturgiczno – formacyjne dla młodzieży klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.
 5. We środę msza św. z modlitwą różańcową prowadzona przez LSO, a po zakończeniu zbiórka ministrantów i lektorów, obecność obowiązkowa.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca, prosimy o wcześniejsze korzystanie z sakramentu spowiedzi.
 7. We czwartek o 1730 adoracja Najśw. Sakramentu, dyżur pełni Róża Krystyny Wajda.
 8. W piątek odwiedzimy chorych: Mokra 900, Słomianka następnie Roźwienica i Rudołowice ok 930.
 9. W sobotę 7 października o 800 (parking przy cmentarzu) wyjazd Pielgrzymów do Cisnej na modlitwę „Różaniec do granic”. Program: Msza Święta o godz. 1100  w kościele parafialnym w Cisnej. Po Mszy św. nabożeństwo maryjne. Po nabożeństwie, pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie). Następnie udadzą się do wyznaczonych punktów modlitwy. O godz. 1400 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata). Po dwóch częściach różańca, odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa na zakończenie. Pielgrzymów prosimy o zabranie ze sobą rzeczy niezbędnych do właściwego przeżycia pielgrzymki, m.in. ciepłe odzienie, parasole i krzesełka do siedzenia.
 10. Dzisiejsza składka przeznaczona na seminarium.
 11. Dziękuję za ofiarę na prace remontowe przy parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym. Jest możliwość zakupu drewna świerkowego na opał w cenie 150 zł, proszę o kontakt.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za prace wykonane wczoraj i wcześniej przy porządkowaniu miejsca po ścince drzew na cmentarzu, wykonano ogrom pracy, dziękuję też z użyczenie sprzętu. Dziękuję panu Janowi Huk za wyk. podświetlenia obrazów, Wojtkowi Świtalskiemu z odnowienie kolejnego obrazu.
 13. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiarę na fundusz dekoracyjny oraz państwu Drzymałom z wystrój i dekorację kościoła. Proszę na sobotę następujące rodziny: Bogumiła Kubicka, Beata Grzeszczak, Kazimierz Łuc, Julian Huk, Agnieszka Dejniak, Janina Suberlak, Czesław Gilarski.
 14. Proszę na sobotę na godzinę 800 do prac porządkowych na cmentarzu i przy parkingu w Rudołowicach parafian 51 – 100. Proszę zabrać łopaty, młoty, siekiery i żelazne grabie.

15.Intencje.

Bystrowice

 1. Msze św. połączone z modlitwą różańcową w tym tygodniu we wtorek, czwartek, piątek o godz. 1700,w niedzielę o 900.
 2. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, a tych, którzy będą przeszkodzeni, do odmawiania Różańca w rodzinach lub indywidualnie. Za odmó­wienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ile­kroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie ze­branej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. I modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Róża­niec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zu­pełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.
 3. Jutro do Rudołowic na godz. 1800 zapraszamy dzieci z kl. III przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców na rozdanie różańców i wspólną modlitwę różańcową.
 4. We wtorek w Rudołowicach na mszy św. o 1800 spotkanie liturgiczno – formacyjne dla młodzieży klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca, prosimy o wcześniejsze korzystanie z sakramentu spowiedzi. 6. W sobotę 7 października o 820 (parking przy kościele w Bystrowicach) wyjazd Pielgrzymów do Cisnej na modlitwę „Różaniec do granic”.

Program: Msza Święta o godz. 1100 w kościele parafialnym w Cisnej. Po Mszy św. nabożeństwo maryjne. Po nabożeństwie, pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie). Następnie udadzą się do wyznaczonych punktów modlitwy. O godz. 1400 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata). Po dwóch częściach różańca, odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa na zakończenie. Pielgrzymów prosimy o zabranie ze sobą rzeczy niezbędnych do właściwego przeżycia pielgrzymki, m.in. ciepłe odzienie, parasole i krzesełka do siedzenia.

6. Dzisiejsza składka przeznaczona na seminarium.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za prace wykonane wczoraj i wcześniej przy porządkowaniu miejsca po ścince drzew na cmentarzu w Rudołowicach, wykonano ogrom pracy, dziękuję też z użyczenie sprzętu.

8. Proszę na sobotę na godzinę 800 do prac porządkowych na cmentarzu i przy parkingu w Rudołowicach parafian z Bystrowic od numeru 51 – 100. Proszę zabrać łopaty, młoty, siekiery i żelazne grabie.                                                                                                    

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową.                                                                    

10. Intencje.

 

Roźwienica

 1. Msze św. połączone z modlitwą różańcową w tym tygodniu we środę o1700 i w piątek o godz. 1800,w niedzielę o 1015.
 2. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, a tych, którzy będą przeszkodzeni, do odmawiania Różańca w rodzinach lub indywidualnie. Za odmó­wienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ile­kroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie ze­branej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. I modlitwa  w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Róża­niec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zu­pełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.
 3. Jutro do Rudołowic na godz. 1800 zapraszamy dzieci z kl. III przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców na rozdanie różańców i wspólną modlitwę różańcową.
 4. We wtorek w Rudołowicach na mszy św. o 1800 spotkanie liturgiczno – formacyjne dla młodzieży klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca, prosimy o wcześniejsze korzystanie z sakramentu spowiedzi.
 6. W piątek odwiedzimy chorych: Mokra 900, Słomianka następnie Roźwienica i Rudołowice ok. 930.                                                                                                                                         
 7. W sobotę 7 października o 810 (przystanek w okolicach ronda) wyjazd Pielgrzymów do Cisnej na modlitwę „Różaniec do granic”.

Program: Msza Święta o godz. 1100 w kościele parafialnym w Cisnej. Po Mszy św. nabożeństwo maryjne. Po nabożeństwie, pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie). Następnie udadzą się do wyznaczonych punktów modlitwy. O godz. 1400 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata). Po dwóch częściach różańca, odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa na zakończenie. Pielgrzymów prosimy o zabranie ze sobą rzeczy niezbędnych do właściwego przeżycia pielgrzymki, m.in. ciepłe odzienie, parasole i krzesełka do siedzenia

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona na seminarium. 9. Bardzo serdecznie dziękuję za prace wykonane wczoraj i wcześniej przy porządkowaniu miejsca po ścince drzew na cmentarzu w Rudołowicach, wykonano ogrom pracy, dziękuję też z użyczenie sprzętu.
 2. Proszę na sobotę na godzinę 800 do prac porządkowych na cmentarzu i przy parkingu w Rudołowicach parafian z Roźwienicy od numeru 51 – 100. Proszę zabrać łopaty, młoty, siekiery i żelazne grabie.
 3. Dziękuję za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła, prosimy następnych.
 4. Intencje.