Uroczystość Trójcy Świętej

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11. 06. 2017r.

1. Msze św. w tym tygodniu poza czwartkiem o 18. 00. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii wielkanocnej.
2. W przyszłą niedzielę 18 czerwca o godz. 13. 30 w kościele W Tyniowicach bierzmowanie naszej młodzieży, natomiast jutro spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży przystępującej do sakr. bierzmowania, msza o 18. 00 i spotkanie.
3. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii.
Msze św. o 7. 30, suma o 11. 30 i procesja do 4 ołtarzy. Proszę przygotować dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne przychodzą w strojach komunijnych. Trasa procesji tradycyjna. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
I – rodzice dzieci komunijnych
II – rodzice dzieci z klasy I gimnazjum
III – rodzice młodzieży z II gimnazjum
IV – rodzice młodzieży z III gimnazjum
4. Triduum przygotowujące młodzież do przyjęcia sakr. bierzmowania rozpocznie się w Boże Ciało udziałem we mszy św. o 11. 30 i procesji Bożego Ciała.
5. W piątek o 9. 00 w Tyniowicach próba dla młodzieży, a o 17. 00 spowiedź dla młodzieży rodziców i świadków przed bierzmowaniem. o 18. 00 msza św. i spotkanie dla III klasy gimnazjum, podobnie i w sobotę. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
6. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała codziennie po mszy św. o 18. 00,w niedzielę procesja po sumie.
7. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Łukasz Łuc, zam. w Rudołowicach oraz Amelia Dziadowiec zam. w Bolestraszycach zap. II. Paweł Marek Łanda zam. w Rudołowicach oraz Edyta Jolanta Kobyłko zam. w Laszkach zap. I.
8. Dziękuję panom z prace przy impregnacji drewna na dach, a także za sprzątanie kościoła i przygotowanie obejścia kościoła, plebanii i wikarówki na uroczystość, rodzinie pani młodej z Mokrej dziękuję za kwiaty do kościoła, grupie sprzątających kościół dziękuję za ofiarę na fundusz dekoracyjny. Proszę na sobotę na godz. 9. 00 następujących mieszkańców: Halina Koza, Lidia Budny, Piotr Perenc, Marian Tasior, Elżbieta Szpindor, Wioletta Kowalik, Stanisława Mokrzyńska.
9. Intencje.

Bystrowice.
1. Msze święte w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa o 17. 00, piątek o 16. 00.
2. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii.
Msza św. o 9. 00 i procesja do 4 ołtarzy. Proszę przygotować ołtarze i dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne przychodzą w strojach komunijnych.
3. W przyszłą niedzielę 18 czerwca o godz. 13. 30 w kościele W Tyniowicach bierzmowanie naszej młodzieży, natomiast jutro spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży przystępującej do sakr. bierzmowania, msza o 18. 00 i spotkanie.
4. W piątek o 9. 00 w Tyniowicach próba dla młodzieży, a o 1700 w Rudołowicach spowiedź dla młodzieży rodziców i świadków przed bierzmowaniem. o 18. 00 msza św. i spotkanie dla III klasy gimnazjum, podobnie i w sobotę. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
5. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w piątek po mszy św. o 16. 00,w niedzielę procesja po mszy św.
6. Dziękuję za sprzątanie kościoła.
7. Intencje.

Roźwienica.
1. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii.
Msza św. o 10. 15 i procesja do 4 ołtarzy. Zapraszamy młodzież gimnazjum do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy. Proszę także przygotować dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne przychodzą w strojach komunijnych.
2. W przyszłą niedzielę 18 czerwca o godz. 13. 30 w kościele W Tyniowicach bierzmowanie naszej młodzieży, natomiast jutro spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży przystępującej do sakr. bierzmowania, msza o 18. 00 i spotkanie.
3. W piątek o 900 w Tyniowicach próba dla młodzieży, a o 17. 00 w Rudołowicach spowiedź dla młodzieży rodziców i świadków przed bierzmowaniem. o 18. 00 msza św. i spotkanie dla III klasy gimnazjum, podobnie i w sobotę. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
4. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w piątek po mszy św. o 16. 00, w sobotę msza o 14. 00 msza ślubna, a w niedzielę procesja po mszy św.
5. Radzie kościelnej dziękuję za ufundowanie ornatu, dziękuję za ofiary na sprzątanie kościoła.
6. Strażacy dziękują mieszkańcom z ofiary na rehabilitację druha Adama Kopcia z Woli Roźwienickiej, kwota zbiórki wyniosła 3. 241 zł i 97 groszy. Bóg zapłać za te ofiary.
7. Intencje.